Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Apartmány Dačický

Kutná Hora

Apartmány Dačický leží v samotném centru Kutné Hory v těsném sousedství restaurace Dačický a rodného domu Mikuláše Dačického, ve kterém se dnes nachází stálá expozice představující památky UNESCO. Ubytování je v pěší vzdálenosti (650 m) od chrámu sv. Barbory a s výhledem na Kamennou kašnu (100 m).

Apartmány v prvním patře budovy mají plně vybavenou kuchyňskou linku, většina z nich má opravdu velkou manželskou postel, satelitní TV s plochou obrazovkou, vlastní koupelnu s fénem a toaletními potřebami. Většina pokojů se pyšní výhledy na město nebo na terasu ve vnitrobloku.

Pokoje v podkroví jsou vybaveny klimatizací, mají prostorné soukromé koupelny, extra velkou manželskou postel, satelitní TV s plochou obrazovkou. K dispozici je společná plně vybavená kuchyňská linka, včetně myčky i trouby a jídelna s posezením.

V přízemí budovy se nachází Café Dačický, kde si lze posedět u kávy nebo vína. Ve vedlejší budově je restaurace Dačický, která pro ubytované hosty poskytuje room-service.

Dům svou historií sahá do dob husitských válek, a jeho interiér se skládá z původních i soudobých prvků. Rekonstrukce dala vyniknout poctivým stavebním materiálům z kamene a stejně tak dřevěným trámům, z nichž ten největší měří úctyhodných patnáct metrů a pochází z období baroka. Každý ze čtyř apartmánů a tří pokojů má svůj jedinečný vzhled a je inspirován tématy, které souvisejí s Kutnou Horou.

Apartmány najdete na adrese Komenského nám. 42/25 v Kutné Hoře.

Pro rezervaci a detailní informace navštivte webové stránky Apartmánů Dačický.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Muzeum lidových staveb

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde čtrnáct větších obytných a hospodářských objektů, které doplňuje několik drobnějších památek.

Zjistit více

Kostel sv. Petra a Pavla

Prvopočátky stavby kostela, který je dominantou Čáslavi, spadají do 12. století. Kostel prošel řadou stavebních úprav v průběhu šesti století do dnešní podoby. V roce 1910 zde byly v podvěžní kapli nalezeny ostatky Jana Žižky z Trocnova. Velkým lákadlem pro návštěvníky je také vyhlídková věž.

Zjistit více