Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

01. 07. 2025 00:00:00 

– 30. 09. 2025 00:00:00

Kutnohorské léto

Kutná Hora a okolí – 

Kutná Hora

Před 17 lety bylo Kutnohorské léto jedním z prvních festivalů svého druhu v České republice. Nyní jej každoročně navštíví přibližně šest tisíc návštěvníků, celkem už jich bylo přes 60 tisíc. A stále je jedinečné – nabízí totiž program na každý den v týdnu. Oživené či večerní, často kostýmované prohlídky nebo divadelní představení ukazují to nejkrásnější, co Kutná Hora nabízí – ovšem netradičně, v jiné denní době, v jiném světle, v jiné atmosféře.

Největšími lákadly jsou každoročně prohlídky nejvýznamnějších kutnohorských památek – monumentální sedlecké katedrály, nezapomenutelné kostnice, vznešeného chrámu svaté Barbory i jedinečného stříbrného dolu na Hrádku. Hned několik různých prohlídek a divadelních představení probíhá ve Vlašském dvoře – můžete si projít jeho okolí za doprovodu kytary, povídat si a hádat odpovědi v královské mincovně, zažít mystický večer v Příběhu mince, bavit se při divadelním představení Ochotnického spolku Tyl nebo se i trošku bát při návštěvě Muzea kutnohorských pověstí, duchů a strašidel. A za návštěvu určitě stojí výlet na nedaleký zámek Kačina, kde připravili hned několik netradičních denních či nočních prohlídek, ale také pohádek pro nejmenší diváky!

Pro více informací se podívejte na webové stránky, kde se dozvíte podrobnosti k programu a kde si můžete koupit své vstupenky v předprodeji. Ten stejně jako v minulých letech probíhá také osobně v informačních centrech v Kutné Hoře na Palackého náměstí a v Sedlci.

Poděkování za spolupráci a přípravu produkcí náleží Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Českému muzeu stříbra, Národnímu zemědělskému muzeu – zámku Kačina, Muzeu B, Vinným sklepům Kutná Hora, Průvodcovské službě Kutná Hora, Ochotnickému spolku Tyl Kutná Hora, a všem dalším, kteří se na zdárném průběhu festivalu podílí. Festival Kutnohorské léto 2024 se koná za podpory Středočeského kraje a Města Kutná Hora.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Muzeum lidových staveb

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde čtrnáct větších obytných a hospodářských objektů, které doplňuje několik drobnějších památek.

Zjistit více

Chrám sv. Barbory

Chrám svaté Barbory, klenot pozdní gotiky a jedna ze čtyř staveb katedrálního typu v Čechách, je spolu s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele a historickým centrem Kutné Hory zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více