Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

26. 04. 2025 10:00:00 

– 26. 04. 2025 17:00:00

Synagoga žije!

Jeruzalém na Labi – 

Kolín

Otevřená synagoga, aktuální výstavy, zelené parkány, židovská hudba, povídání o židovské kuchyni i košer vínech s ochutnávkou – to vše vás čeká v sobotu 26. dubna v areálu kolínské synagogy.

Celým odpolednem vás bude provázet NIŠMA klezmer trio. Klezmer je tradiční hudba aškenázských Židů, tklivé melodie i živelná tempa vám představí brněnské trio NIŠMA.

Co znamená, když je víno košer? A čím se vyznačuje židovská kuchyně? I to se během odpoledne dozvíte.
Pro děti budou navíc připraveny hry a úkoly s malou odměnou.

Ve čtvrtek 24. dubna v synagoze slavnostně zahájí nové výstavy pro letošní rok* a vy tak budete mít příležitost si je jako jedni z prvních prohlédnout.

Pokud nám počasí dovolí, vše se odehraje na parkánech za synagogou, v opačném případě se program přesune do synagogy.

Díky netradičnímu programu kolínská synagoga ožije, přijďte se přesvědčit, že synagoga není jen krásná památka, ale také místo vzdělávání a setkávání.

Další informace najdete na webových stránkách Kolín žije.

Mapa

V blízkosti
najdete

Památník tří odbojů (Mašínův statek)

Kolín

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí