Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Penzion Pod věží

Kolín

Pension Pod Věží nabízí ubytování v 10 komfortně vybavených pokojích, snídani či polopenzi, výbornou italskou kávu a drobné občerstvení v kavárničce. V letních měsících je pro hosty připraveno také posezení na zahrádce.

Dále je k dispozici rodinný apartmán s kuchyňskou linkou, salonek s dětským koutkem vhodný pro menší oslavy a wellness služby.

Pension je situovaný v samém centru města pouhé 2 minuty chůze od náměstí v bezprostřední blízkosti Chrámu sv. Bartoloměje, cca 10 minut chůze od vlakového a autobusového nádraží. Svou polohou nedaleko labské stezky je také příhodným místem odpočinku pro cyklisty, pro které je připraven uzamykatelný prostor pro uložení kol a možnost dobytí elektrokol.

Tento romantický penzion najdete v Kolíně v ulici Parléřova 40.

Pro rezervaci a detailní informace navštivte stránky penzionu Pod Věží.

Mapa

V blízkosti
najdete

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Impozantní palác s barokní fasádou, který tvoří dominantu Palackého náměstí, pamatuje nejdávnější počátky města. Archeologické nálezy dokládají, že v závěru 13. století zde stál věžový dům, jehož gotická věž sloužila k bydlení, ale také k obranným účelům, neboť v areálu domu se nacházel výrobní objekt, kde se zřejmě hutnilo stříbro. Později byly k tomuto „základu“ připojeny ještě další objekty.

Zjistit více

Hrádek – České muzeum stříbra a středověký důl

První zmínky o Hrádku, tehdy ještě v podobě opevněné dřevěné tvrze, pocházejí již z roku 1312. Z této tvrze ji na hrádek – vrcholně gotické sídlo, nechal přestavět kutnohorský královský rychtář Václav z Donína v letech 1400 – 1420.

Zjistit více