Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Černokostelecký pivovar

Kostelec nad Černými Lesy – 

Kouřim

Černokostelecký pivovar nabízí služby muzejní a ubytovací, ale především gastronomické. Kromě tradiční prvorepublikové restaurace se zde pořádají svatby, rauty, oslavy či firemní akce. V ryze industriálních prostorech je možné uspořádat samostatné akce od 20 do 300 osob v několika nezávislých místech. V areálu se vaří pivo v minipivovaru a připravuje se zprovoznění původní historické technologie.

Restaurace v pivovaru byla otevřena roku 2009 v rámci rozsáhlé rekonstrukce průmyslového areálu. Interiér restaurace v duchu první republiky koresponduje s původním technologickým vybavením pivovaru a dobou jeho vzniku. Stejně tak nabídka typicky české teplé i studené kuchyně, domácí limonády, kořalky a vlastní pivo upozorňují na vlastenecké cítění majitelů.

Každý víkend se v restauraci konají tematické gastronomické akce. Předposlední sobotu v květnu a druhou sobotu v září se pak pořádají proslulé pivovarské slavnosti, a to jarní Vysmolení a podzimní Vykulení. Dej Bůh štěstí.

Mapa

V blízkosti
najdete

Zámek v Kostelci nad Černými lesy

Kouřim

Kostel sv. Štěpána se zvonicí

Kouřim

Muzeum lidových staveb

Kouřim

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Rozhledna Vodárna

Věžový vodojem vysoký 45 m je výraznou dominantou města viditelnou z širokého okolí. Od roku 2010 je chráněn jako kulturní památka České republiky. Rekonstrukcí z roku 2015 byl vodojem přebudován na rozhlednu a zpřístupněn veřejnosti.

Zjistit více

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Areál zámku a muzea Kačina

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v České republice. Je to příklad klasicistní nebo-li empírové architektury a vystavěn je v naprosto čistém stylu. Od dob svého vzniku nedoznal zámek žádných architektonických změn. V areálu zámku sídlí Národní zemědělské muzeum, které je prezentováno expozicí „Království včel“, „Příběh dřeva“ nebo „Modely lidových staveb“.

Zjistit více