Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Kolín

Otevírací doba

PO – PÁ
9:00 – 17:00
SO – NE
10:00 – 17:00

Nabízené služby

Kompletní informační servis (památky v Kolíně a okolí, kulturní a přírodní zajímavosti, kulturní, společenské a sportovní vyžití v Kolíně a okolí, možnosti ubytování a stravování)

    Tipy na výlety
    Vyhledávání dopravního spojení
    Prodej turistických propagačních materiálů (známky, pohledy, mapy, keramika, dřevěné suvenýry)
    Informační materiály o královském městě Kolín a okolí
    Průvodcovské služby v synagoze
    Kopírovací služby
    Veřejný internet
    Informace

V blízkosti
najdete

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Ubytování

Gastronomie

Výlety

Objevte okolí

Věž Práchovna

Na skalním břehu řeky Labe se tyčí hranolová pozdně gotická kamenná věž zvaná Práchovna. Postavena byla v první polovině 15. století a v současné době slouží jako vyhlídková věž.

Zjistit více

Muzeum Ostrov lidových krojů

Muzeum Ostrov lidových krojů disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. Unikátní expozice je úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí České republiky. Lidové kroje jsou projevem lidové kultury 19. století, proto v Muzeu Ostrov lidových krojů najdete především exponáty z tohoto období. Jsou zde zastoupeny všechny významnější regiony česky i německy mluvících Čechů, Moravanů a Slezanů.

Zjistit více

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více