Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Hotel U Kata

Kutná Hora

Hotel se nachází na okraji historického centra, v místech, kde ve středověku vedly městské hradby, jejichž část se dodnes zachovala i s tzv. Katovou brankou, jediným místem, kudy mohl mistr kat vcházet do města konat svou práci. Odtud také pramení název hotelu U Kata

Jen pár minut chůze dělí ubytované od míst, která byla pro svoji architektonickou krásu zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO. Hotel prošel v roce 2010 celkovou rekonstrukcí a stal se nejkomplexnějším zařízením s nejširší nabídkou služeb v regionu. Na hosty čeká 40 stylově zařízených pokojů, poskytujících maximální komfort a pohodlí.

Hotel U Kata v Kutné Hoře je ideální místo pro kongres, meeting, firemní školení, teambuilding nebo společenské akce. Vybrat si je možné z prostor různých velikostí s variabilním uspořádáním, které budou kvalitním zázemím pro akci. K dispozici je hotelové parkoviště s kapacitou 40 míst. Samozřejmostí je internetové Wi-Fi připojení i technické vybavení konferenčních místností.

Hotel U Kata hledejte v Kutné Hoře v ulici Štefánikova 92.

Pro rezervaci a detailní informace navštivte webové stránky hotelu U Kata.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Kostel sv. Ondřeje

Starobylý kostelík sv. Ondřeje se hřbitovem stojí o samotě na návrší nad říčkou Vrchlicí na okraji Chlístovic. Na protějším návrší nad pravým břehem Vrchlice se nachází zřícenina hradu Sion.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Věž Práchovna

Na skalním břehu řeky Labe se tyčí hranolová pozdně gotická kamenná věž zvaná Práchovna. Postavena byla v první polovině 15. století a v současné době slouží jako vyhlídková věž.

Zjistit více