Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Apartmány Dačický

Kutná Hora

Apartmány Dačický leží v samotném centru Kutné Hory v těsném sousedství restaurace Dačický a rodného domu Mikuláše Dačického, ve kterém se dnes nachází stálá expozice představující památky UNESCO. Ubytování je v pěší vzdálenosti (650 m) od chrámu sv. Barbory a s výhledem na Kamennou kašnu (100 m).

Apartmány v prvním patře budovy mají plně vybavenou kuchyňskou linku, většina z nich má opravdu velkou manželskou postel, satelitní TV s plochou obrazovkou, vlastní koupelnu s fénem a toaletními potřebami. Většina pokojů se pyšní výhledy na město nebo na terasu ve vnitrobloku.

Pokoje v podkroví jsou vybaveny klimatizací, mají prostorné soukromé koupelny, extra velkou manželskou postel, satelitní TV s plochou obrazovkou. K dispozici je společná plně vybavená kuchyňská linka, včetně myčky i trouby a jídelna s posezením.

V přízemí budovy se nachází Café Dačický, kde si lze posedět u kávy nebo vína. Ve vedlejší budově je restaurace Dačický, která pro ubytované hosty poskytuje room-service.

Dům svou historií sahá do dob husitských válek, a jeho interiér se skládá z původních i soudobých prvků. Rekonstrukce dala vyniknout poctivým stavebním materiálům z kamene a stejně tak dřevěným trámům, z nichž ten největší měří úctyhodných patnáct metrů a pochází z období baroka. Každý ze čtyř apartmánů a tří pokojů má svůj jedinečný vzhled a je inspirován tématy, které souvisejí s Kutnou Horou.

Apartmány najdete na adrese Komenského nám. 42/25 v Kutné Hoře.

Pro rezervaci a detailní informace navštivte webové stránky Apartmánů Dačický.

Mapa

V blízkosti
najdete

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Autorem projektu raně barokní budovy byl významný stavitel jezuitských budov, italský architekt narozený ve Vídni, Giovanni Domenico Orsi. Z částečně dochovaných plánů je patrné, že zvolil půdorys písmene E a současný půdorys ve tvaru písmene F je důsledkem toho, že projekt nebyl nikdy naplněn. Po Orsiho smrti v dostavbě pokračoval Carlo Lurago a kolej byla kompletně dokončena až v roce 1750.

Zjistit více

Muzeum Ostrov lidových krojů

Muzeum Ostrov lidových krojů disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. Unikátní expozice je úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí České republiky. Lidové kroje jsou projevem lidové kultury 19. století, proto v Muzeu Ostrov lidových krojů najdete především exponáty z tohoto období. Jsou zde zastoupeny všechny významnější regiony česky i německy mluvících Čechů, Moravanů a Slezanů.

Zjistit více